نشریه الکترونیکی ائل اوبا

و من آیاته خلق السّموات و الأرض و اختلاف ألسنتکم و ألوانکم إنّ فی ذلک لآیات للعالِمین

قاتل آتنا اصلانی اعدام شد + آخرین سخنان قاتل پیش از اعدام


لینک مطلب : http://eloba.ir/?p=2292

اسماعیل جعفرزاده، قاتل آتنا اصلانی دختر ۷ ساله‌ای که ۲۸ خرداد در پارس آباد مغان ربوده شد و به قتل رسید، بامداد چهارشنبه ۲۹ شهریور در همین شهر اعدام شد.

به گزارش ائل اوبا به نقل از یورو نیوز ، این حکم در میدان باکری پارس آباد مغان، در ملأ عام و با حضور بسیاری از ساکنان منطقه، شماری از مسئولان و همچنین اعضای خانواده قربانی اجرا شد.

در خردادماه گذشته و یک روز پس از ناپدید شدن آتنا اصلانی، هنگامیکه جستجوهای خانواده‌اش برای یافتن او بی‌نتیجه ماند، سرانجام گمشدن او به نیروهای پلیس اطلاع داده شده و تحقیقات قضایی آغاز شد.

جستجوهای نیروهای انتظامی و قضایی راه به جایی نبرد و سرانجام جسد آتنا ۲۰ روز پس از ناپدید شدنش، در پارکینگی که متعلق به قاتل بود، پیدا شد.

در پی کشف جسد و ابراز خشم ساکنان پارس آباد و واکنش‌های گسترده به این حادثه در رسانه ها، دستگاه قضایی استان اردبیل بصورت فوق العاده رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار داد.

دادگاه کیفری یک استان اردبیل متهم را در مورد تجاوز به عنف محکوم به اعدام، در اتهام قتل عمد محکوم به قصاص نفس، و در اتهام سرقت، محکوم به حبس و شلاق و رد مال کرد.

قاتل که به حرفۀ رنگرزی مشغول بوده و مغازه‌ای در نزدیکی محل کسب پدر آتنا داشت، به عنوان یکی از مظنونان این پرونده، پیش از کشف جسد مورد بازجویی قرار گرفته بود.

درنهایت با کشف جسد این دختر ۷ ساله و اعترافات قاتل، جلسه محاکمه او از روز شنبه ۴ شهریور در دادگاه کيفري يک اردبيل برگزار شد؛ دادگاه يک هفته بعد نیز حکم قصاص او را به جرم تجاوز به عنف و قتل عمد صادر کرد.

این حکم توسط دیوان عالی کشور تایید و سرانجام امداد چهارشنبه ۲۹ شهریور اجرا شد.

 

گزارشی از مراسم اعدام قاتل آتنا اصلانی

 
 

آخرین حرف های قاتل آتنا پیش از اعدام