نشریه الکترونیکی ائل اوبا

و من آیاته خلق السّموات و الأرض و اختلاف ألسنتکم و ألوانکم إنّ فی ذلک لآیات للعالِمین

جان باختگان حادثه تصادف قطار تبریز – مشهد تشییع شدند


لینک مطلب : http://eloba.ir/?p=1736

به گزارش ائل اوبا به نقل از خبرگزاری مهر ، دو رام قطار مسافربری سمنان – مشهد به شماره ۳۲۴ و تبریز – مشهد به شماره ۴۸۰در ساعت ۷:۴۸ صبح جمعه در ایستگاه هفت خوان در ناحیه راه آهن شمال شرق کشور در استان سمنان دچار سانحه شدند که در پی آن 48 تن از هموطنانمان کشته و عده ای دیگر زخمی شدند.

توضیحات مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، آقای محسن پور سید آقایی در این باره بدین شرح است :

«قطار مشهد تبریز به دلیل سرمای هوا و یخ زدگی سیستم ترمز در مسیر متوقف می شود در فاصله ۵ کیلومتری سمنان متوقف می شود و مورد را به سیستم ctc شاهرود به عنوان مرکز کنترل اطلاع می دهد و به کل سیستم توقف قطار اطلاع داده می شود و چراغ برای تردد قطارها در مسیر قرمز می شود درهمین زمان قطار مشهد سمنان در مسیر متوقف می شود».

مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: «متاسفانه در این زمان به دلیل تغییر شیفت مسئول کنترل فرد جایگزین از سابقه قرمز شدن چراغ بی اطلاع بود و وقتی رئیس قطار مشهد سمنان مجددا کسب تکلیف می کند به وی گفته می شود که مسیر باز است و مشکلی نیست شاید چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است لذا به وی تلگراف می شود که حرکت کند».

وی همچنین خاطرنشان کرد: «قطار مشهد تبریز در پشت یک پیچ متوقف شده بود لذا قطار مشهد سمنان وقتی با قطار پیش رو مواجه می شود به شدت با کوپه های انتهایی قطار مشهد تبریز برخورد می کند».

مراسم تشییع پیکر جان‌باختگان حادثه برخورد قطار مسافری صبح امروز چهارشنبه با حضور پرشور مردم در تبریز برگزار شد.

در این مراسم همچنین خادمان آستان قدس رضوی در میدان شهدا حضور یافته اند.

2289839-min

 

انتهای پیام