نشریه الکترونیکی ائل اوبا

و من آیاته خلق السّموات و الأرض و اختلاف ألسنتکم و ألوانکم إنّ فی ذلک لآیات للعالِمین

صدور ویزا برای سفر به نخجوان لغو می‌شود


لینک مطلب : http://eloba.ir/?p=1231

IMG14142590سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: تا سه ماه آینده صدور ویزا برای سفر به نخجوان لغو می شود.

محسن پاک آیین چهارشنبه شب در آیین افتتاح پایانه مرزی پلدشت با بیان اینکه مناسبات اقتصادی ایران با جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد افزود: امیدواریم این پروژه سبب استحکام روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان شود.

وی با اشاره به اینکه روابط این دو کشور در بهترین وضعیت خود نسبت به سال‌های گذشته به سر می‌برد گفت: ایران و آذربایجان علاوه بر اینکه درصدد کاهش وابستگی خود به نفت هستند، در حوزه کشاورزی نیز در حال سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی هستند.

پاک‌آیین افزود: در نوروز امسال ۴۵هزار نفر گردشگر ایرانی وارد کشور آذربایجان شده و در این رابطه سالانه یک میلیون نفر از اتباع جمهوری آذربایجان به ایران سفر می‌کنند.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با تاکید براینکه تقویت حوزه گردشگری بین این دو کشور، سبب رونق اقتصادی ایران و آذربایجان می‌شود بیان کرد: هر گردشگر می‌تواند ۹ شغل جدید ایجاد کند.

پاک‌آیین اظهار داشت: سال گذشته افتتاح پایانه پله‌سوار در استان آذربایجان غربی سبب رونق اقتصادی در منطقه شد و در این باره امیدواریم با فعالیت هر ۴ پایانه موجود در استان به صورت شبانه‌روزی، شاهد توسعه بیش از پیش اقتصاد در آذربایجان‌غربی شویم.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان گفت: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی حلقه اتصال بین کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق است، می‌تواند نقش شگرفی در گسترش روابط و مناسبات بین خود و آذربایجان داشته باشد./مهر