نشریه الکترونیکی ائل اوبا

و من آیاته خلق السّموات و الأرض و اختلاف ألسنتکم و ألوانکم إنّ فی ذلک لآیات للعالِمین

بسیار مفیدتر از مکمل ها! ببینید اگر به مدت 1 ماه امگا 3 مصرف کنید چه اتفاقی می افتد


لینک مطلب : http://eloba.ir/?p=8564

امگا 3 یکی از مهمترین اسیدهای چرب مورد نیاز بدن ما است. با این حال، بدن نمی تواند این را به تنهایی تولید کند. امگا 3 که از طریق غذاهای مصرفی با بدن مخلوط می شود، برای سلامتی بسیار مفید است.

امگا 3، که برای بدن ما ضروری است، به عنوان چربی های سالم شناخته می شود. اثرات باورنکردنی بر سلامت قلب، مغز، چشم و پوست دارد. در عین حال، امگا 3 باعث تقویت سیستم ایمنی، کاهش افسردگی و پاکسازی از التهاب می شود. بنابراین، مصرف منظم امگا 3 به مدت 30 روز چگونه بر بدن تأثیر می گذارد؟

اثرات مصرف 30 روزه امگا 3

مکمل های غذایی به جای مصرف روغن ماهی ارزان قیمت باید به طور کامل مورد تحقیق قرار گیرند. اساساً مصرف روغن های کهنه به جای اینکه برای سلامتی مفید باشد، مضر خواهد بود. دلیل این امر این است که روغن ماهی بسیار مستعد اکسیداسیون است.

بهترین کار مصرف ماهی های چرب واقعی، ساردین، گوشت گاو با علف، گوشت اندام و حتی تخم مرغ است. گردو، دانه کتان، شاهدانه و دانه چیا نیز غذاهای غنی از امگا 3 هستند. مواد خام موجود در آن می تواند به اسیدهای چرب امگا 3 تبدیل شود.

با مصرف این غذاها، بهبودی به خصوص در دردهای التهابی و بیماری های قلبی مشاهده می شود. علاوه بر این، روغن ماهی برای حافظه، عملکرد شناختی، توجه، تمرکز و یادگیری مفید خواهد بود. با این حال، ممکن است بسیاری از افراد به مصرف روغن های مفید توجهی نداشته باشند.

کمبود ویتامین، علائم افسردگی و درد مفاصل که در هوای سرد رخ می دهد ممکن است به دلیل عدم مصرف چربی سالم باشد. برگ تاکید می کند که ماهی های چرب باید در ماه های زمستان بیشتر مصرف شود.

چربی های سالم به ویژه برای کودکان باید با مصرف ماهی وارد بدن شود، ادعا می کند که حتی واکنش های آلرژیک در کودکان نیز قابل کاهش است. همانطور که برخی از آلرژی ها پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از بین می روند، مصرف روغن های سالم نیز خواص درمانی دارد.

تغییرات مثبتی در بدن افرادی که به مدت 1 ماه از مکمل های اسید چرب امگا 3 استفاده می کنند مشاهده می شود و بیان می کند که نتایج خوبی به خصوص برای سلامت چشم و پوست خواهد داشت.

امگا 3 به درمان بیماری های واضحی مانند خشکی چشم، پوسته پوسته شدن پوست، روماتیسم، کبد چرب، کمبود کلسیم، دردهای قاعدگی و بی خوابی کمک می کند. استفاده منظم برای مشاهده این اثرات مفید مورد نیاز است.

افرادی که کیسه صفرا ندارند یا نارسایی صفرا دارند نمی توانند این چربی ها را به راحتی جذب بدن کنند. با این حال یادآور می شود که می توان آن را با مکمل های نمک صفراوی مصرف کرد.