وقایع حوزه های انتخابیه نقده و اشنویه

sulانتخابات هفتم اسفند ( مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ) در حالی به پایان رسید که شاعبه تقلب در حوزه های انتخابیه مذکور بر سر صحت انتخابات سایه افکنده بود ، این امر سبب تجمعات اعتراضی مقابل فرمانداری شهرستان نقده شد.

عمده دلیل معترضان را می توان در سه بخش دسته بندی کرد:

۱- تردد انبوه خودروهای غیر بومی ، روز انتخابات در حوزه های انتخابیه

۲- اخذ بالای بیست هزار رای بیش از واجدین شرایط رای دادن

۳- کثرت آراء انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه اشنویه

 

 

کلیپی از معترضان با شعار اشنویه تقلب تقلب

از صحت و سقم خبرهای منتشره که بگذریم به جهت گیری های بی اساس برخی از رسانه ها در مورد این تجمعات خواهیم پرداخت .متاسفانه پایگاه خبری – تحلیلی « سولدوز خبر » ضمن تشویش اذهان عمومی ، اقدام به ارسال پیام های متعدد در قالب صدای شهروند ( برای گریز از تبعات بعدی مندرجات )  در کانال تلگرامی خود کرد.

2016-03-02_123151

2016-03-02_123214

مبنای اصلی این پیام ها حول محور  « معترضان از باکو خط میگیرند » و « اتهام پان تورکیسم » و « اغتشاش و سلب امنیت و آرامش » و « ضد انقلاب خواندن » آنان بود ، این حرکت نسنجیده موجب بهره برداری و تهیه خوراک خبری رسانه های معاند نظام اسلامی و رسانه های احزاب کرد تجزیه طلب شد.

در ادامه به تفصیل ، واهی بودن بسیاری از این ادعاها را بیان خواهیم کرد.

 

شبهه سولدوز خبر: معترضین مقابل منازل تجمع کرده اند که موجبات سلب آسایش همشهریان شده.

اما واقعیت امر چیز دیگریست ، در محل تجمع معترضان منازل مسکونی وجود نداشت.

2016-03-01_234743چنانچه مشاهده میفرمایید اطراف فرمانداری شهرستان نقده را ادارات

امور آب و فاضلاب

آموزش و پرورش

شورای اسلامی شهر

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

کمیته امداد امام خمینی (ره)

گمرک قضایی نقده و اشنویه

مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی

و کانون بسیج فرهنگیان  احاطه کرده اند.

 

شبهه سولدوز خبر: معترضین مانع تردد خودروها شده بودند.

کلیپ زیر گویای تسهیل عبور و مرور توسط معترضان است ، اگر چه از مسلّمات هر تجمعی کندی عبور ومرور است اما هرگز به سد و ایجاد مانع برای تردد خودروها نینجامید ، همچنین در این کلیپ تجمع کنندگان خواستار استعفای فرماندار غیر بومی شهرستان نقده هستند.

شبهه سولدوز خبر : معترضین با بیانیه هایی از باکو به خیابان گسیل شده اند.

اگر چه سولدوز خبر برای این ادعای خود سندی ارائه نداد ، اما با توجه به شعارهای معترضان با مضمون:

« آذربایجان جانباز ، خامنه ای دن آیریلماز» که در کلیپ زیر مشاهده مینمایید ، خط بطلانی بر این ادعای واهی کشیده شد.

شبهه سولدوز خبر : حامیان ترک ادای بیطرفی در انتخابات داشتند و قایم شده بودند.

قدر مسلّم مقصود سولدوز خبر از حامیان ترک کسانی هستند که به زعم آنان با تبعیت از بیانیه های صادره از باکو در انتخابات شرکت نکردند و به اصطلاح « قایم » شده بودند.جالب است بدانید تعداد کسانی که از حوزه انتخابیه نقده در انتخابات شرکت نکرده بودند حدود بیست هزار نفر میباشد. حال با استدلال سولدوز خبر ما در شهر خود بیش از بیست هزار نفر تجزیه طلب و گوش به فرمان بیانیه های صادره از باکو داریم !!!؟؟؟

پارادوکس قضایا ، کسانی را که سولدوز خبر تجزیه طلب و پان ترک معرفی میکند مقابل فرمانداری شعاری با مضمون : « آذربایجان اویاقدی ، انقلابا دایاقدی» سر میدهند.

طنین الله اکبر معترضان

فعالیت های متناقض سولدوز خبر با خط مشی های ادعایی آنان به همین جا ختم نمیشود ، این رسانه در حالی خود را طرفدار اجماع میخواند که تا پیش از موعد رای گیری به تبلیغ کسانی که به رای و نظر اجماع تمکین نکردند نیز می پردازد.

sulduzkhabar_2016_03

پس از این قضایا و مواجه شدن سولدوز خبر با فشار افکار عمومی ، پای شبکه گوناز تی وی را نیز به میان آوردند ، سولدوز خبر با درج تصویر مجری این شبکه مدعی شد تجمع روز هشتم اسفند مقابل فرمانداری به درخواست عوامل این شبکه بوده است ، حال آنکه برای اثبات ادعای خود تاکنون قاصر مانده اند.

نظر سنجی ( نظر سازی ) های کاذب

سیاه نمایی ها و بیان مطالب خلاف واقع از سوی این رسانه به موارد فوق الذکر محدود نمیشود ، سولدوز خبر ضمن تخطی از بند۷ ماده ۳۳ قانون انتخابات و مواد۵۰۰ و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی و بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات که به تصویب شورایعالی امنیت ملی نیز رسیده ، اقدام به انتشار نظر سنجی و نظرسازی های کاذب پیرامون نامزدهای انتخابات نمود.

پیشتازی علی زنجانی و کسب بیش از پنجاه درصد آرا در این نظر سنجی ( نظرسازی) ها قابل تامل است ، چون وی در انتخابات مجلس تنها یک چهارم آرا را در مقابل رقیبش ( مهدی ایمانی) کسب کرد.

nazer_sanji_001nazer_sanji_002

nazer_sanki_003

 

 

Print Friendly, PDF & Email