آمارها نشان می دهد که در ۵ ماهه اول سال ۹۶ در مقایسه با ۵ ماهه اول سال ۹۵ به تعداد مسافران ایرانی به مقصد کشورهای خارجی افزوده شده است.

 

ائل اوبا – شاید یکی از بهترین راهکارهای غلبه بر یکنواختی زندگی مسافرت باشد. شاید بتوان مسافرت را نوعی شارژ روحی و فکری به حساب آورد. آدم ها با مسافرت کوتاه یا بلند مدت از زندگی خود فاصله می‌گیرند و سپس با انرژی و قدرت بیشتری به زندگی بر می‌گردند. آشنایی با افراد جدید، مکان های جدید، فرهنگ های ناشناخته، مناظر بکر و دیدنی همه و همه بر روحیه افراد تاثیر می‌گذارد، ذهن را پاک می‌کند و دید بهتری را از زندگی پیش روی افراد قرار می دهد.

از این رو به مقوله مسافرت چه در فرهنگ ملی و چه فرهنگ دینی ما ایرانیان سفارش زیادی شده است. ایرانیان جز مردمانی هستند که به مسافرت اهمیت زیادی می دهند. بر اساس آمارها در ۵ ماهه اول سال ۹۶ بر تعداد مسافران ایرانی به مقصد کشورهای خارجی در مقایسه با ۵ ماهه اول سال ۹۵ افزوده شده است. در حالی که این آمار تعداد مسافران ایرانی در سال ۹۵ را حدود ۲۸۷۵ ۲۰۳ نفر نشان می دهد، در سال ۹۶ این آمار به عدد ۳۴۷۴۶۹۲ نفر رسیده است.

همچنین بر اساس همین آمار حدود ۹۱۹۶۱۴۰ ایرانی در سال ۹۵ به کشورهای خارجی مسافرت کرده اند که ۸ مقصد خارجی نخست آنها به ترتیب کشورهای ترکیه، عراق،امارات، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، آلمان و عربستان بوده است.

منبع : خبرگزاری شبستان

Print Friendly, PDF & Email