2063556مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: سی و یکمین دوره تور نیمه حرفه ای دوچرخه سواری  آذربایجان ۲۴ الی ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

عبدالله چمن گلی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این تور در مجموع به مسافت ۱۰۰۴.۶ کیلومتر در شش مرحله در مسیر استانهای آذربایجان غربی، اردبیل و آذربایجان شرقی برگزار می شود افزود: مرحله نهایی و ششم نیز ۲۹ اردیبهشت در تبریز مقابل لاله پارک به مسافت ۱۱۴ کیلومتر برگزار می شود.

وی ادامه داد: طی سالهای گذشته هیچ ورزشکاری از آذربایجان غربی در تور دوچرخه سواری آذربایجان حضور نداشت ولی امسال با حمایت های استاندار، شش دوچرخه سوار استان در این مسابقه ها حضور خواهند داشت.

چمن گلی فزود: مرحله اول در مسیر تبریز به ارومیه به مسافت ۱۶۲.۴ کیلومتر، مرحله دوم در مسیر ارومیه به منطقه آزاد تجاری ارس به مسافت ۲۰۹.۴ کیلومتر، مرحله سوم در مسیر منطقه آزاد تجاری ارس به تبریز به مسافت ۱۳۹.۹ کیلومتر برگزار می شود.

وی اضافه کرد: در مرحله چهارم این تور رکاب زنان مسیر تبریز به سرعین را به مسافت ۱۹۸.۲ کیلومتر رکاب می زنند و وارد استان اردبیل خواهند شد و در مرحله پنجم مسیر سرعین به پیست اسکی سهند به مسافت ۱۸۰.۷ برگزار می شود.

چمن گلی یاد آور شد: اروین کیست ماکر از کشور هلند به عنوان کمیسر ارشد و اوله اولسن از کشور دانمارک به عنوان افسر آنتی دوپینگ برای حضور در سی و یکمین دوره تور دوچرخه سواری آذربایجان از سوی UCI طی نامه رسمی معرفی شده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: تیم‌های پتروشیمی تبریز، شهرداری تبریز، پیشگامان کویر یزد و نماینده آذربایجان غربی به عنوان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران و تیم‌ هایی از اتریش، آلمان، چین، کویت، مالزی، هلند، چین تایپه، ژاپن، آمریکا، قزاقستان، استرالیا و تیم‌های ملی هنک‌ کنگ، مغولستان و سوریه تیم‌های خارجی شرکت کننده در این تور هستند.