فعالان مدنی آذربایجان با برپایی کمپینی، خواستار خودداری از اعطای مجوز به ارامنه کشور برای برگزاری تجمع علیه تورکان به بهانه موضوع دروغین قتل‌عام ارامنه، شده‌اند.

به گزارش ائل اوبا به نقل از یول‌پرس ؛ چندی پیش بود که حضور پاشینیان در باشگاه آرارات و سخنرانی در مقابل بنر «آرتساخ خاک ارمنستان است؛ تمام» نشان داد که برخی از ارامنه ایران گرچه در چهارچوب ایران زندگی می‌کنند اما مقید به قوانین کشورمان نیستند؛ قره‌باغ که بصورت فجیع ساکنان آن قتل‌عام و یا از سرزمین‌شان رانده شده‌اند، بنابه فرموده مقام معظم رهبری «قره‌باغ خاک اسلام است»؛ نمایش چنین اقداماتی، دهن‌کجی به کشوری است که از بیت‌المال و امنیت آن استفاده می‌شود.

از سوی دیگر، نگاهی به اقدامات سابق باشگاه آرارات نیز نشان می‌دهد این محل همواره جایی برای تجمعاتی علیه ترکیه (۲۴ آوریل هر سال) به بهانه موضوع کذب «قتل‌عام ارامنه» بوده که به تجمع خیابانی مقابل سفارت ترکیه نیز کشیده شده است.

بررسی تجمع ارامنه در تهران نشان می‌دهد، همواره این رویدادها با مجوز وزرات کشور و با حضور برخی نمایندگان مجلس و اعضای شورای خلیفه‌گری ارامنه و … صورت گرفته است و در حالی که سالهاست با افزایش فشار دول غربی مخصوصا از لحاظ اقتصادی، ایران بیش از پیش نیازمند ایجاد روابط دوستانه و هماهنگ با همسایگان بخصوص کشورهایی مانند آذربایجان و ترکیه به عنوان کشورهای اسلامی و دروازه اروپا، می‌باشد،اقدامات نسنجیده مانند اعطای مجوز تجمع به ارامنه، می‌تواند کشور را بیشتر از قبل وارد مشکلات متعددی داخلی و خارجی کند.

در این راستا برخی از فعالان مدنی آذربایجان با ایجاد کمپینی تحت عنوان « لغو مجوز تظاهرات ارامنه علیه تورکان» از وزارت کشور خواسته‌ند برای جلوگیری از ایجاد تفرقه در داخل کشور و با احترام به میلیون‌ها تورک کشور، از هرگونه اعطای مجوزی برای تجمع و جولان ارامنه در خاک اسلام، خودداری کند.

در بخشی از بیانیه آغازین این کمپین آمده است:

“چند هفته از خطای غیرقابل چشم پوشی دولت روحانی در دعوت نخست وزیر دولت اشغالگر ارمنستان  در سالروز تجاوز و قتل عام مسلمانان شیعه خوجالی قره باغ و جریحه دار شدن احساسات مسلمانان خصوصا تورکان کشور نمیگذرد که پاشانیان بر خلاف روال دیپلماتیک و قوانین جاری و نظر صریح رهبری نظام مبنی بر اینکه قره باغ خاک لاینفک اسلام و آذربایجان هست با دهن کجی به همه اصول دیپلماتیک و اسلامی و موازین کشور و رهبری در متینگی مختلط از زنان و مردان بی حجاب و با بنری مبنی بر قره باغ خاک دائمی ارمنستان هست والسلام. جولان استیلای صلیبیت را در قلب کشور اسلامی به نمایش در آورد.

و هنوز این سوال از دولت در اذهان میلیونها تورک باقیمانده است که چه فرقی بین اشغال فلسطین و قتل عام مسلمانان سنی آن با اشغال قره باغ و قتل عام مسلمانان شیعه در اذهان و افکار و برنامه های دولت وجود دارد.”

لازم بذکر است این کمپین در قالب یک ربات تلگرامی به آدرس @imzakampanyasibot اقدام به جمع‌آوری امضا نموده و تا تنظیم این خبر، تعداد امضاهای جمع‌آوری شده به تعداد ۵۳۰۰ رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email