thumbs_b_c_4b90c3983d72ce06df865a62e9f2930dالهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان عملیات ارتش کشورش برای آزادسازى برخى مناطق استراتژیک از دست ارمنستان را پاسخ مناسبی به اقدامات تحریک‌آمیز ایروان دانست.

به گزارش ائل اوبا به نقل از خبرگزاری رسمی جمهوری آذربایجان، الهام علی‌اف رئیس جمهور این کشور به دنبال بروز تنش میان باکو و ایروان در خط مقدم بین این دو کشور در یک امنیتی فوق‌العاده‌ طی سخنرانی اظهار داشت: “ارتش آذربایجان پاسخ مناسبی به اقدامات تحریک‌آمیز ارمنستان داده و برخی مناطق استراتژیک تحت اشغال را نیز بازپس گرفته است.

وی افزود: ارتش ما بزرگ‌ترین ضربه و خسارات سنگینی را به دشمن وارد کرده است.

على اف در ادامه با بیان اینکه ارمنستان برای حفظ وضعیت کنونی در اراضی اشغالى دو خط مرزى دو کشور همواره دست به اقدامات تحریک‌آمیز می‌زند، تصریح کرد: “نیروهای ارمنی بار دیگر مواضع ارتش ما را مورد حمله قرار دادند که در نتیجه آن تعدادی از سرباز ما کشته شدند. ارتش آذربایجان نیز در پاسخ به حملات، طى عملیاتی دشمن را شکست دادند”.

رئیس جمهور آذربایجان در پایان گفت: “امروز ایروان فریاد میزند که باکو توافق آتش‌بس را نقض کرده است. ولی ما می‌گوییم نه خیر، کشور ما آتش‌بس نقض نکرده است بلکه پاسخ مناسبی به اقدامات تحریک‌آمیز آن‌ها داده است. از این پس هر زمان ارمنستان دست به اقدامات تحریک‌آمیز بزند، ارتش آذربایجان آنها را مجازات خواهد کرد”.