ائل اوبا – دو تن از نمایندگان کرد مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه مهاباد ( جلال محمود زاده ) و نقده – اشنویه ( عبدالکریم حسین زاده ) با تقدم منافع قومی بر منافع کلان نظام ،  ضمن نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد از اقدامات اردوغان در ترکیه که دستور به دستگیری نمایندگان مجلس این کشور داده ، انتقاد کردند و خواستار موضع گیری جامعه جهانی نسبت به این اقدام ترکیه شدند.

این در حالی است که رهبران قوم گرای حزب دموکراتیک خلق بارها علیه ایران و تمامیت ارضی کشور موضع گیری کرده و ارتباط تنگاتنگ آنان با اعضای پ ک ک بر کسی پوشیده نیست.

img_20161108_002022-min

سران حزب دموکراتیک خلق و اعضای گروهک تروریستی پ ک ک

چرا اعضای حزب دموکراتیک خلق بازداشت شدند؟

صلاح الدین دمیرتاش ، یکی از رؤسای حزب دموکراتیک خلق های ترکیه در راستای تحقیقات دادستان عمومی دیاربکر در زمینه مبارزه با تروریسم به دادگاه فراخوانده میشود ، لکن وی بدون ارائه عذر موجه از حضور در دادگاه امتناع نموده و بدین سان حکم دستگیری وی صادر میشود.

دادستانی استان دیاربکر ترکیه در همین رابطه اعلام نموده که شواهد و مدارک موثقی پیرامون عضویت نمایندگان دستگیر شده در گروه های تروریستی مسلح و تشکیل سازمان برای مقاصد مجرمانه را در دست دارد ، اتهامات نمایندگان دستگیر شده به همین جا ختم نمی شود ، توهین و تحقیر جمهوری ترکیه به طور علنی ، تبلیغ برای سازمان های تروریستی ، تحقیر سازمان های امنیتی کشور ، تحریک مردم ، عدم تمکین از قانون ، کمک به گروه های تروریستی و دفاع از آنان و افترا علیه کشور از جمله اتهامات آنان است.

شبه نظامیان پ ک ک  از سوی ایران ، ترکیه و آمریکا در فهرست گروه های تروریستی طبقه بندی میشوند و ارتباط سران حزب دموکراتیک خلق با اعضای پ ک ک غیرقابل انکار است.

 

Print Friendly, PDF & Email