مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی گفت: این اداره کل با آموزش عالی و آموزش و پرورش اقلیم کردستان عراق در زمینه ارتقای سطح مناسبات فنی و حرفه ای به توافق رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی ‘محمدرضا سیابانی’ روز سه شنبه در نشستی در این خصوص افزود: براساس پیش نویس این تفاهم نامه طرفین بر تبادل تجارب، اساتید و نیروی کار مورد نیاز بازار کار دو طرف توافق کردند.

وی گفت: بر اساس پیش نویس این تفاهم نامه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی نسبت به برگزاری دوره های تربیت مربی و اساتید معرفی شده از سوی طرف کردستانی اقدام خواهد کرد.

وی افزود: بر این اساس پس از برگزاری نشست های تخصصی بین دو طرف، قراردادهای آموزشی در حوزه های صنعت، کشاورزی و خدماتی منعقد خواهد شد.
وی گفت: مفاد این تفاهم نامه در قالب یک پیش نویس به تایید طرفین رسید و محتوای اصلی تفاهم نامه در روز آتی به امضای دو طرف می رسد.

وی افزود: این اقدام با توجه به سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص تعامل بین المللی در راستای دیپلماسی مهارت و تبادل استاد و کارآموز صورت می گیرد.

سیابانی با اشاره به لزوم آموزش های بازارمحور و تربیت نیروی کار ماهر، نقش آموزش های فنی و حرفه ای را در ایجاد توسعه پایدار موثر دانست.

وی آموزش های فنی و حرفه ای برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در قالب طرح کارآموزی نوین را از اولویت برنامه های این اداره کل دانست و افزود: این موضوع به عنوان یکی از طرح های در دست اقدام و موثر این سازمان با هدف انتقال تجربه به دانشگاهیان در حال پیگیری است.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی با داشتن ۳۰ مرکز ثابت دولتی و ۶۰۰ آموزشگاه فنی و حرفه ای در بخش خصوصی توانسته است به بخش وسیعی از نیازهای مهارتی این استان پاسخگو باشد.

Print Friendly, PDF & Email