نیروهای ارمنی مواضع ارتش آذربایجان را دیشب تاکنون به صورت پیوسته هدف قرار دادند

ارتش آذربایجان برای تأمین امنیتی جانی غیرنظامیان مناطق آغ دره، ترتر، آغدام، خوجاوند و فضولی اقدام به انجام عملیات کرد.
در این عملیات منطقه مسکونی سیسولان و تپه های اطراف روستای تالیش که امنیت شهرهای گورانبوی و نفتالان را به خطر می انداخت، از نیروهای ارمنی پاکسازی شد.

ارتش آذربایجان در 5 منطقه عملیات انجام داد

thumbs_b_c_27d2dbe3eea21e08cf979610f115fc48
نیروهای ارمنی مواضع آذربایجان را از نیمه شب روز گذشته تاکنون مورد هدف قرار داده که در نتیجه آن چندین غیر نظامی کشته و زخمی شدند. ارتش آذربایجان نیز در پاسخ به حملات، عملیاتی را در مناطق آغ‌دره، ترتر، آغ‌دام، خواجه‌وند و فضولی جهت تامین امنیت جان غیرنظامیان آغاز کرده است.

رئیس جمهور ترکیه شهادت 12 سرباز آذربایجان را تسلیت گفت.

وزیر امور خارجه ترکیه به همتای آذربایجانی خود شهادت سربازان این کشور در درگیری با نظامیان ارمنستان در خط مقدم این دوکشور را تسلیت گفت.

قدردانی رئیس جمهور آذربایجان از ترکیه به خاطر اعلام حمایت و همبستگی با این کشور

ارتش آذربایجان مناطق دارای اهمیت استراتژیک را بازپس گرفت

در نتیجه این عملیات، نیروهای آذربایجان به مواضع اشغال شده توسط ارمنستان وارد شده و برخی از مناطق (تپه‌های) استراتژیک و مسکونی را از دست نیروهای ارمنی بازپس گرفتند.

در این راستا، نیروهای آذربایجان، مناطق اطراف روستای تالش و منطقه مسکونی سیسولان که تهدیدی برای شهرهای گورانبوی و نفت‌آلان محسوب می‌شد را از وجود نظامیان ارمنی پاک ساختند.

در همین چارچوب، ارتش آذربایجان، تپه له‌له که از لحاظ امنیت شهر هورادیز در منطقه فضولی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تحت کنترل خود درآورده و در تمامی مناطق بازپس‌گرفته شده خط دفاعی تشکیل و مواضع را تقویت کردند.

تلفات سنگین سربازان ارمنی

وزارت مذکور با اعلام انهدام 6 تانک و 15 توپ جنگی متعلق به ارتش ارمنستان، از کشته و زخمی شدن بیش از 100 سرباز ارمنی در نتیجه این عملیات خبر داد.
دو ازده سرباز آذربایجانی در خط مقدم جبهه شهید شدند

مطابق این بیانیه، 12 سرباز آذربایجانی نیز در نتیجه این عملیات به شهادت رسیده، 1 بالگرد مدل Mi-24 بدست نیروهای ارمنی سرنگون شده و یک دستگاه تانک نیز به دلیل انفجار مین از کار افتاده است.

آذربایجان بار دیگر هشدار داد که “در صورت نقض مجدد آتش‌بس از سوی ارمنستان، این کشور ضربات سنگینی را متحمل خواهد شد”.